“O sobie” II

W końcu wziąłem się do roboty i spróbowałem pozyskać więcej numerów gg i coś z nimi zrobić. Jak już pisałem w “O sobie” często coś ciekawego można znaleść w róznych kolumnach. Oczywiście info nie ogranicza się tylko do numerów GG (bardzo popularne są też maile), ale numery postanowiłem przeszukać najpierw. Skrypcik do wyszukiwania wyglądał więc tak:

Efekt? +6000 numerów. Mało imponujące, biorąc pod uwagę, że w bazie jest 6mln użytkowników i że za czasów pre-śledzik udało mi się zdobyć 60000. Niemniej, zawsze coś. Następnym krokiem było pozykanie czegoś przydatnego za pomocą tych numerów – i tu z pomocą przychodzi mojageneracja.pl. Napisałem sobie skrypt próbujący pozyskać jak najwięcej informacji za pomocą tego portalu, efekt na jednym z moderatorów gadu-gadu:

Efekt fetchowania mojageneracja.pl

Jurek, gg 2080

Całkiem sporo jak widać. Zastanawiam się jak zintegrować to do już istniejacej bazy NK; pomysły mam takie:

  1. Stworzyć kilkanaście kont do wyszukiwania numerów GG (da się tylko 3x w tygodniu z jednego konta) i zacząć polowanie na osoby które wypełniły rubrykę gadu-gadu.
  2. Porównywać zdjęcia znalezione na GG ze zdjęciami znajomych danej osoby – i tym sposobem znajdywać numery GG osób które go nie udostępniły.
  3. Dodać BLIP’a (mojageneracja wyświetla status jeśli podano nazwę użytkownika)

Patrząc jak małym nakładem wysiłku udało mi się stworzyć już całkiem zasobną bazę, dochodzę do wniosku, że udostępnianie czegokolwiek o sobie w internecie jest… po prostu głupotą. Wystarczy, że stworzę kolejny durny profil typu “Sexi laski łączcie się”, wyślę masę zaproszeń do osób z poukrywanymi numerami tel i… pewnie ponad połowę tym sposobem zdobędę. I to właśnie planuję zrobić następnie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *